Przez dwa dni świętowali mieszkańcy gminy Dobroń. W tym roku pogoda nie sprzyjała 25. dniom gminy. Było chłodno i wietrznie. Mimo to, w parku gminnym było tłoczno i gwarno. Nie brakowało atrakcji dla dzieci i starszych. W sobotę rozegrano mecze w piłkę siatkową o puchar wójta, dzieciaki grały w piłkę nożną.
W niedzielę na scenie w Parku Gminnym królowały zespoły taneczne i wokalne. Prezentowali się uczniowie ze szkół podstawowych z Dobronia, Chechła, Mogilna. Tańczyły i śpiewały zespoły: „Flash Move” i „Caboom”, grupa „Volare”. Pokazał się zespół Pieśni i Tańca „Dobroń”, grała orkiestra dęta. Chór „Lutnia” z Dobronia śpiewał stare przeboje Czerwonych Gitar. Porwał widownię i wójta. Robert Jarzębak nie dał się prosić, wszedł na scenę i wraz z chórem zaśpiewał „Czarne oczy masz”.
Po godzinie 18.00 rozpoczął się koncert gwiazdy wieczoru. Izabela Trojanowska śpiewała przy akompaniamencie zespołu. Mieszkańcy Dobronia oklaskiwali także zespół Tacy Sami, grający covery Lady Pank i Norbiego. Przed występami Izabela Trojanowska i Norbi chętnie pozowali do fotek z mieszkańcami gminy. Dni Dobronia zakończył pokaz laserów.