To była druga edycja wyborów "Mister Majster".

- To jednocześnie powrót do tradycji, bo wiele lat temu taka impreza się u nas odbywała - mówi Renata Kołodziejczyk, zastępca dyrektora ZS nr 1.

Impreza miała promować szkołę i zachęcać gimnazjalistów, by wybrali ZS nr 1. To właśnie gimnazjaliści zasiedli na widowni i mogli oglądać kandydatów do korony mistera.

Do konkursu na najsympatyczniejszego i najzabawniejszego ucznia stanęło 10 kandydatów.

- To ścisła czołówka. Wcześniej odbyły się w szkole castingi - wyjaśnia dyrektorka. - Sprawdzaliśmy predyspozycje kandydatów, ich chęci i prezentację.

O tytuł "Ciacha mechanika" rywalizowali: Bartosz Podczaski (1), Dawid Żylewicz (2), Marcin Suwald (3), Dawid Bednarkiewicz (4), Piotr Żak (5), Mateusz Skubida (6), Maciej Sujecki (7), Piotr Zych (8), Tomasz Sobczak (9), Tomasz Ratajczyk (10).

Liczył się nie tylko wygląd. Kandydaci na mistera musieli wykazać się zdolnościami w kilku konkurencjach. Wszystkie nawiązywały do kierunków, w jakich można uczyć się w „Mechaniku”.

Panowie musieli wykazać się zdolnościami manualnymi, dekorując torty. Wcielili się też we fryzjerów i w kilka minut mieli uczesać modelki. Budowali ścianę z papieru toaletowego i pokonywali samochodowy tor przeszkód... zdalnie sterowanymi autkami.

Zdecydowanie najbardziej publiczności spodobało się karaoke show. Kandydaci (w odpowiednich stylizacjach) zaśpiewali znane wszystkim polskie hity: "Dres", "Makumba", "Lato", "Idę na plażę". Była też jedna szanta w wykonaniu Bartka Podczaskiego.

O tym, kto wygra konkurs i zostanie misterem szkoły, decydowali jurorzy. Byli pośród nich przedstawicie Starostwa, sponsorów, Rady Rodziców i dyrektorzy szkół.

Tytuł Mister Majstra 2014 zdobył kandydat nr 6: Mateusz Skubida, wicemisterem został Piotr Zych. Misterem foto okrzyknięto Tomasza Sobczaka. Korony misterom przekazali absolwenci szkoły, ubiegłoroczni zwycięzcy konkursu.

Organizatorzy nie zapomnieli też o atrakcjach dla publiczności. Podczas loterii pośród gimnazjalistów rozlosowano szkolne przywileje, które otrzymają wybierając właśnie tę szkołę. Do wygrania były m.in całoroczny zapas papieru toaletowego w szkolnej ubikacji, złota karta w bibliotece, czy gwarantowane miejsce na szkolnym parkingu.