Krzysztof Jarzębski, który wcześniej ścigał się handbike’u, specjalnym wyczynowym rowerze, wyruszy 27 sierpnia sprzed Bramy Brandenburskiej w Berlinie na wózku inwalidzkim. W czerwcu chciał jako pierwszy niepełnosprawny kolarz przejechać przez Stany Zjednoczone i pokonać w 14 dni prawie 4.700 km z San Francisco do Nowego Jorku. Niestety, wyczynowy rower skradziono mu podczas pierwszego noclegu w Ameryce.

Ściganie się na handbike’u stało się dla niego sensem życia po chorobie nowotworowej. Na rowerze pokonał trasy: Zakopane – Gdańsk, 900 km; Łódź –Londyn, 1.400 km; Kalisz–Berlin, 425 km (rekord świata w jeździe 24h); Ateny – Warszawa, 2.600 km w 10 dni. Teraz znów pojedzie na wózku, tak jak kilka lat temu, kiedy zdecydował, że ściganie się będzie jego bronią w walce z rakiem. Na kupno nowego roweru go nie stać, bo taki wyczynowy sprzęt, przystosowany do jego potrzeb, kosztuje blisko 30 tys. zł.

Od miesiąca trwa zbiórka pieniędzy na nowy rower dla Krzysztofa – pomóc może każdy wchodząc na stronę internetową: www.rowerdlakrzyska.pl i wpłacając choćby złotówkę. Akcję wsparły gwiazdy sportu i znani łodzianie: Marcin Gortat, Piotr Pustelnik, Artur Partyka, posłanka i była siatkarka Małgorzata Niemczyk, była koszykarka Elżbieta Trześniewska, poseł John Godson, wiceprezydent Łodzi Radosław Stępień, kolarze Mieczysław Nowicki i Krzysztof Jeżewski, kolarka Bogusława Matusiak.