PTC Pabianice – Zawisza II Rzgów 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 – Przemysław Felczak 15. min, 2:0 – Piotr Szynka 51. min, 3:0 – Piotr Szynka 78. min

W 7. min indywidualną akcją popisał się skrzydłowy Zawiszy. Prawy pomocnik rywali ściął z piłką do środka i oddał groźny strzał, ale R. Znojek był na posterunku. Jak się później okazało, był to w zasadzie jedyny atak rywali w tym meczu.

Po kwadransie Szynka stanął oko w oko z golkiperem rywali, ale przegrał ten pojedynek. Bramkarz przeciwników interweniował na tyle pechowo, że piłka trafiła wprost pod nogi Felczaka, który dopełnił formalności. Dziesięć minut później Szynka w dogodnej sytuacji „szukał” Felczaka i piłkę przechwycił bramkarz.

Sześć minut po wznowieniu gry „fioletowi” podwyższyli. Nieporozumienie bramkarza z obrońcą wykorzystał Szynka, który sprytnie trącił piłkę, by po chwili skierować ją do pustej bramki.

W 65. min mocnym strzałem z dystansu popisał się P. Przybylski, a bramkarz sparował piłkę do boku. Po chwili dopadł do niej Cukierski i posłał ją w pole karne, gdzie z bliska do siatki skierował ją Szynka, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

Nieco ponad dziesięć minut przed końcem meczu „Pepe” ustalił wynik spotkania na 3:0. Po dobrym podaniu Bartyzela Szynka „przełożył” goniącego go stopera i potężnym uderzeniem w długi róg zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu.

Chwilę później M. Przybylski trafił słupek, a z dobitką pośpieszył niezawodny Szynka, ale choć trafił do siatki po raz 4, to po raz 2 był na spalonym i wynik nie uległ już zmianie.

PTC: R. ZnojekB. Znojek, Kaźmierczak, Sikorski, Drewniak - Cukierski (80. min, Madajczyk), Bartyzel, P. Przybylski (85. min, Kling), Zieliński (78. min, M. Przybylski) - Szynka, Felczak (75. min, Hetmanek).

Żółta kartka: Bartyzel.

Czerwona kartka: 85. min Bartyzel (za dwie żółte).

Dzięki tej wygranej „fioletowi” awansowali na 10. miejsce w tabeli, kosztem właśnie Zawiszy i na dwie kolejki przed końcem sezonu są bardzo bliscy utrzymania. W niedzielę o godz. 16.00 PTC podejmie u siebie w ostatnim meczu na własnym stadionie 3. Start Brzeziny.