Niebawem w łódzkich lokalach gastronomicznych oraz urzędach zagoszczą wypełnione po brzegi orzeźwiającą wodą, specjalnie oznakowane dzbanki VÄNLIG, karafki HÄMTA, karafki LÖNSAM oraz butelki KORKEN, pochodzące z asortymentu IKEA. Wszystko po to, by przekonać łodzian, że „kranówka” doskonale smakuje, a pijąc ją możemy sporo zaoszczędzić.

Ze względu na ogromne zainteresowanie łodzian akcją „Łódzka Woda Najlepsza”, IKEA Łódź przygotowała limitowaną edycję butelek KORKEN oznaczonych logo akcji, która w sprzedaży ukaże się już 1 lipca.

IKEA od lat edukuje swoich klientów w obszarze racjonalnej gospodarki zasobami naturalnymi – szczególnie w domach, na które mamy największy wpływ. Według ekologów, jedynie 3% wody dostępnej na świecie to woda pitna. Warto więc oszczędzać ten cenny surowiec, zwłaszcza że dla wielu mieszkańców naszej planety już teraz jest on prawdziwym luksusem. Dlatego w IKEA wszystkie baterie kuchenne i łazienkowe zawierają w sobie perlatory. Urządzenia te, poprzez napowietrzanie strumienia wody, redukują jej zużycie o 30-50%. IKEA zwiększyła także wydajność oferowanych zmywarek i pralek, dzięki czemu potrzebują one zdecydowanie mniej wody. Firma edukuje także swoich dostawców w zakresie oszczędzania wody. Celem na najbliższe lata jest redukcja zużycia wody w procesach produkcyjnych mebli i tekstyliów o 30%.

Oferta sprzedaży butelek z logo skierowana jest do restauratorów oraz właścicieli łódzkich lokali gastronomicznych. Aby skorzystać z możliwości nabycia butelek z 25% upustem, należy wysłać zgłoszenie na adres: lodzkawoda@zwik.lodz.pl Z oferty skorzystać będzie można w okresie 1-31.07.2014, a oferta ograniczona jest do 50 kuponów.